Цифрова безбар’єрність
Безбар’єрність – це забезпечення рівних прав і можливостей. Це комплексний підхід до подолання бар’єрів: від поширення інклюзивних практик і впровадження доступності до піклування про психічне здоров’я, яке є основою добробуту кожної людини. Це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім.
Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні сприяє безперешкодному доступу всіх без винятку українців до різних сфер життєдіяльності – від можливості дістатися об’єктів соціальної інфраструктури до впливу на важливі рішенні у житті громади та держави.
Зокрема, цифрова безбар’єрність забезпечує доступ до швидкісного Інтернету, публічних послуг та публічної цифрової інформації всім суспільним групам, включаючи літніх людей, осіб з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості.
Цифрова безбар’єрність має декілька складових, а саме:
• доступ та підключення до цифрової інфраструктури – комп’ютеризація державних та соціальних закладів;
• доступ до знань та компетентностей – йдеться про адаптованість сайтів та застосунків для вісіх груп людей;
• доступ до сервісів, тобто доступ до навчання цифровим навичкам та володіння базовими цифровими навичками;
• захищені цифрові права – це універсальні цифрові права всіх людей, а також аналогові відповідники цифрових сервісів.
Стратегічна мета цифрової безбар’єрності полягає в якісній цифровій інфраструктурі та високому рівні цифрових навичок громадян. Адже це спрощує доступ до державних та соціальних послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості.
Відповідно до Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року у м. Києві щодо стратегічної цілі «Напрям 3. Цифрова безбар’єрність. Стратегічна ціль: швидкісний Інтернет та засоби доступу доступні для всіх.» завдання 55 СКП «Київтелесервіс» виконувало підключення до широкосмугового доступу до мережі Інтернет через мережу СКП «Київтелесервіс», на швидкості не менше 100 Мбіт/с, закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти, бібліотек, музичних шкіл, закладів культури, медичних закладів. У 2024 році планується продовження надання послуг.
Також, у 2024 році планується:
до кінця І кварталу - проведення процедур закупівлі робіт зі створення мереж Wi-Fi у 26 навчальних закладах Оболонського району;
до кінця ІІ кварталу - проведення процедур закупівлі робіт зі створення мереж Wi-Fi у 26 навчальних закладах Дніпровського району;
до кінця ІІІ кварталу - побудова 26 мереж Wi-Fi в навчальних закладах Оболонського району;
до кінця ІV кварталу - побудова 26 мереж Wi-Fi в навчальних закладах Дніпровського району.